Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy A

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Kompaktní třída A rozhodně není o nic méně vozem Mercedes-Benz. I ve sportovně stylizovaném hatchbacku najdete opravdový Mercedes designem, kvalitou zpracování, technikou i bezpečností.

Nová třída A vás uchvátí sebejistým designem exteriéru s dynamicky tvarovanými plochami a liniemi, výraznými bočními prolisy a ramenatou zádí. Tři linie výbav a tři designové sady se přizpůsobí vašemu individuálnímu vkusu. Kvalitní interiér se sportovně-ergonomickým návrhem je charakteristický tříramenným volantem a velkou multifunkční obrazovkou.

Nejmodernější dieselové i benzínové agregáty jsou škálovány od 66 do 155 kW a nabízejí výbornou dynamiku při nízké spotřebě. Vrcholem je samostatný model AMG s dvojlitrovým turbomotorem o výkonu 255 kW, nejvyšším mezi sériově vyráběnými vozy. Samozřejmostí pro Mercedes-Benz je jinak mezi hatchbacky nevídaná paleta inovativních bezpečnostních a asistenčních systémů.

I v kompaktní třídě poznáte nezaměnitelný design Mercedes-Benz. Šípově tvarovaná přední část a výrazná maska s dvojitou lamelou a třícípou hvězdou propůjčují vozu sebevědomý výraz a silný vzhled. Distinktivní boční prolisy, snižující se střecha a široká ramenatá záď podporují sportovní vzezření.

V nabídce naleznete tři linie výbav Style, Urban a AMG Sport, které udělají váš vůz třídy A ještě více unikátním, stejně jako široká palety laků a kol a dodatečné designové sady Night, Exclusive a AMG Exclusive. Speciální verze A250 Sport navíc přidává masku s diamantovým vzorem, červené dekorativní lišty na předním i zadním nárazníku a červené pásy a prošití v interiéru. A 45 AMG pak stojí na vrcholu s nejdynamičtějším vzhledem.

Z interiéru špičkové kvality budete cítit sportovní atmosféru. Celá kabina je však také maximálně ergonomická a vybavena těmi nejlepšími materiály. Několik druhů sedadel vám poskytnou to nejlepší pohodlí, k výběru je z několika potahů. Přístrojovou desku lze přizpůsobit mnoha dekory a vybavit velkým multifunkčním displejem.

Třída A nabízí široký výběr čtyřválcových motorů nejnovější generace. Vznětové motory A 160/180/200/220 CDI BlueEFFICIENCY díky čtvrté generace technologie vstřikování common-rail a tlakem zvýšeným na 1 800 barů disponují výkonem 66 až 125 kW při výjimečné spotřebě až pod 4 litry na 100 km.

Nově vyvinuté zážehové čtyřválcové motory s objemem 1,6 a 2.0 litrů jsou vybaveny vrstveným přímým vstřikováním, variabilním ovládáním ventilů a přeplňováním, díky čemuž dosahují špičkových hodnot točivého momentu a výkonu. Kromě toho bylo možné výrazně snížit spotřebu paliva, emise a úroveň hluku, 90 kW agregát A 180 BlueEFFICIENCY si vystačí pouze s 5,5 litry na 100 km. 155 kW verze A 250 BlueEFFICIENCY jezdí za 6,1l/100 km.

Všechny motory jsou vybaveny funkcí ECO Start/stop a vedle šestistupňového manuálu lze pro vybrané motory pořídit automatizovanou dvouspojkovou převodovka 7G-DCT s volbou jízdních režimů. K modelu A 200/220 CDI a A 250 je k dispozici i pohon všech kol 4MATIC, který je pro verzi AMG standardem.

A 45 AMG je vybaven nejvýkonnější čtyřválcový turbomotorem na světě s 265 kW. Ty jsou na všechna kola přenášeny 7rychlostní sportovní převodovkou AMG SPEEDSHIFT DCT. Sportovní řízení AMG, sportovní tlumiče AMG, nápravy AMG a vysoce výkonná brzdová soustava AMG garantují řidiči vzrušující a bezpečný sportovní zážitek za každých podmínek.

Samozřejmostí je přítomnost mnoha bezpečnostních systémů. Tempomat s regulací odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat navolenou vzdálenost od vozidla před ním, v případě příliš rychle blížícího se vozidla vepředu je navíc varován, a systém COLLISION PREVENTION ASSIST dokáže samostatně brzdit v případě blížící se srážky.

Blind Spot Assist je schopen detekovat pomocí dvou radarových snímačů ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST. Pro maximálně pohodlné parkování se pro třídu A dodává zadní parkovací kamera a aktivní parkovací systém PARKTRONIC s hledáním vhodného parkovacího místa a automatickým zajetím do mezery, kdy řidič ovládá pouze pedál. Vedle čelních airbagů se vůz dodává i s kolenním airbagem, bočními airbagy vepředu i vzadu a okenními airbagy.

Interiéru dominuje 7palcová obrazovka příplatkového systému COMAND ONLINE, který kombinuje internetový prohlížeč a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro nejvyšší zážitek z hudební produkce třída A nabízí dvanáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7  s výkonem 500 wattů.

test