Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy B

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Třída B je to právě auto pro každodenní život. Sebevědomý sportovní exteriér a kvalitní interiér jsou stylovými průvodci na každé cestě. Velkorysá nabídka prostoru uspokojí i početnou rodinu. Její bezpečí zaručí pokročilá technika a bezpečností a asistenční systémy.

Třída B je vozem Compact Sports Tourer, kombinuje kompaktní sportovní linie hatchbacku s prostorností MPV. Vzhled můžete dále vylepšit čtyřmi designovými sadami, které zvýrazní více sportovní nebo luxusní stránku.

Nejmodernější dieselové i benzínové agregáty jsou škálovány od 66 do 155 kW a nabízejí výbornou dynamiku při nízké spotřebě pod 4l/100 km. K dispozici je také verze na zemní plyn.

I praktické prostorné auto může zaujmout výrazným designem. Sportovní linie třídy B sahající od kapoty ve tvaru klínu přes střešní sloupky po výraznou sportovní záď a širokou karoserii. Svou příslušnost ke značce Mercedes-Benz jasně vyjadřuje maskou se dvěmi vodorovnými lamelami a velkou trojcípou hvězdou. Přední bixenonová světla jsou doplněna LED zdroji, stejně jako zadní svítidla.

Nadstandardní chromový balíček vylepšuje prvotřídní vzhled vozidla individuálními charakteristickými rysy. Požitek z jízdy, i když se vozidlo zastaví, zaručuje nadstandardní sportovní balíček, který vozu třídy B propůjčuje dynamičtější a atletičtější vzhled. Noční balíček zahrnuje speciálně vybrané vybavení a dodává vozidlu nezaměnitelný dojem tajemna díky řadě detailů vyvedených v klasickém vysoce lesklém černém provedení.

Sportovní, elegantní design a vysoce kvalitní materiály určují tón interiéru nové třídy B. S exkluzivní balíček navíc dostanete kožené čalounění sedadel, přístrojovou deskou a dveřní panely v umělé kůži ARTICO. Díky systému EASY-VARIO-PLUS bude přeprava zavazadel hračkou – umožňuje vytvořit zcela rovnou plochu zavazadlového prostoru se sklopenou zadní lavicí, nebo zadní sedadla posouvat dopředu, měnit jejich sklon či použít střední sedadlo jako opěrátko s držákem nápojů. Sedadlo spolujezdce lze zcela sklopit a udělat z něj stoleček.

Třída B nabízí široký výběr čtyřválcových motorů nejnovější generace. Vznětové motory B 160/180/200/220 CDI BlueEFFICIENCY díky čtvrté generace technologie vstřikování common-rail a tlakem zvýšeným na 1 800 barů disponují výkonem 66 až 125 kW při výjimečné spotřebě až pod 4l/100 km.

Nově vyvinuté zážehové čtyřválcové motory BlueDIRECT s objemem 1,6 litru jsou vybaveny přímým vstřikováním, variabilním ovládáním ventilů a přeplňováním, díky čemuž dosahují špičkových hodnot točivého momentu a výkonu 90 KW/200 N.m. (B 160) a 115 kW/250 N.m. (B 180) při spotřebě pouze 5,9l/100 km. Dvoulitrové jednotky lze pořídit ve verzi B 200 Natural Gas Drive s přídavnými nádrži na zemní plyn, B 220 4MATIC s 135 kW a pohonem všech kol a vrcholnou verzí B 250 o výkonu 155 kW.

Všechny motory jsou vybaveny funkcí ECO Start/stop a vedle šestistupňového manuálu lze pro vybrané motory pořídit automatizovanou dvouspojkovou převodovka 7G-DCT s volbou jízdních režimů.

Samozřejmostí je přítomnost mnoha bezpečnostních systémů. Tempomat s regulací odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat navolenou vzdálenost od vozidla před ním, v případě příliš rychle blížícího se vozidla vepředu je navíc varován systémem COLLISION PREVENTION ASSIST.

Blind Spot Assist je schopen detekovat pomocí dvou radarových snímačů ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST. Pro maximálně pohodlné parkování se pro třídu B dodává zadní parkovací kamera a aktivní parkovací systém PARKTRONIC s hledáním vhodného parkovacího místa a automatickým zajetím do mezery, kdy řidič ovládá pouze pedál. Vedle čelních airbagů se vůz dodává i s kolenním airbagem, bočními airbagy vepředu i vzadu a okenními airbagy.

Interiéru dominuje 7palcová obrazovka příplatkového systému COMAND ONLINE, který kombinuje internetový prohlížeč a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a peřs Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro nejvyšší zážitek z hudební produkce třída B nabízí dvanáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7  s výkonem 450 wattů.