Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy SLK

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Nová třída SLK má vše, co byste od nového roadsteru Mercedes-Benz očekávali. Je kompaktní, živý a rychlý jako sportovní vůz. Ovšem bez kompromisů v každodenní praktičnosti a pohodlí. Jeho robustní design ztělesňuje ryzí dynamiku. Variabilní elektricky ovládaná střecha s možností panoramatické verze za 20 sekund změní elegantní roadster v neméně krásné kupé.

Třída SLK je osazena výkonnými řadovými čtyřválci, motorem V6 a vrcholnou verzí je model SLK 55 AMG s motorem V8 o výkonu 310 kW. Sportovně vyladěný podvozek zajišťuje klasický pocit z jízdy ve sportovním voze a intenzivní vztah k silnici – o to více potom se sadou dynamických výbav, jejíž adaptivní tlumiče splní nejvyšší nároky na příčnou dynamiku v režimu sportovní jízd.

Interiér nabízí sportovní luxus s materiály jedinečné kvality. K dispozici jsou nejmodernější asistenční a bezpečnostní prvky a pokročilé multimediální a navigační systémy včetně nejvyššího COMAND Online.

Design nové třídy SLK ztělesňuje jízdní pohodlí spojené s ryzím estetickým půvabem. Slušivé linie, nejušlechtilejší materiály a vysoce kvalitní dílenské zpracování až do nejmenšího detailu činí nový roadster třídy SLK vozem, který nemá obdoby, ať už jede otevřený nebo zavřený za účelem sportovních sprintů. Volba je na vás.

Vzhled prodloužené přední části okamžitě podtrhuje příslušnost modelu k rodině sportovních vozů Mercedes-Benz. Silueta kupé, linie zakončené v mohutném zadním blatníku a krátké zádi vyzařuje více než pouhou agresivnost, i když vozidlo stojí. Po stažení se střecha zasune do zavazadlového prostoru a zanechá charakteristickou siluetu roadsteru.

Zatímco exteriéru vládne dynamika, interiér je proveden v duchu sportovního luxusu. Materiály jsou exkluzivní kvality – vybírány a kombinovány s neomylným smyslem pro detail. Design kolem řidiče je ergonomický a inteligentní. Přístrojová deska je svým tříramenným multifunkčním volantem potaženým kůží Nappa a zploštěnou spodní částí upomínkou na svět automobilového sportu, stejně tak i sportovními sedadly s integrovanými opěrkami hlavy. Kovové povrchy ve stříbrném chromovaném provedení a středová konzole z broušeného hliníku obzvlášť podtrhují sportovní charakter modelu SLK.

Plně skládací, elektricky ovládaná střecha vario od Mercedes-Benz je standardní výbavou, která promění váš roadster ve sportovní kupé pouhým stisknutím tlačítka a za méně než 20 sekund. Jako příplatková výbava je k dostání také tónovaná panoramatická střecha vario nebo vario s funkcí MAGIC SKY CONTROL. Díky ní skleněná střecha změní odstín z tmavé barvy na průhlednou a zpět během několika sekund pouhým stisknutím tlačítka. Řidič i spolujezdec si mohou užívat výhled na nebe i při zavřené střeše. Se zatmaveným sklem se výrazně snižuje ohřev interiéru vozidla.

Mercedes-Benz výrazně prodlužuje sezonu roadsteru. Inovativní technologie pro ještě úchvatnější zážitek z jízdy a komfortu v otevřeném voze, díky příplatkovým systémům AIRSCARF a AIRGUIDE. Stisknutím tlačítka se aktivuje inovativní topení v oblasti krku AIRSCARF, které pracuje na principu malých větráků umístěných za opěrkami hlavy, kde se nasává vzduch. Tento vzduchu je následně ohřát a vyfouknut otvorem v přední části sedadla. Hřeje řidiče a spolujezdce kolem krku a šíje jako neviditelná šála. Nové otočné a průhledné větrné clony AIRGUIDE nabízí více pohodlí při jízdě s otevřenou střechou tím, že účinně chrání řidiče i spolujezdce před vanoucím větrem.

Zážehové motory, které jsou k dispozici pro novou třídu SLK, jsou pravě takové, aby poskytly ryzí potěšení z jízdy v roadsteru. Jsou optimálně vyladěné tak, aby splnily požadavky tohoto typu vozidla. Kromě toho zážehové motory, ať už čtyřválcové nebo šestiválcové, využívají špičkovou technologii a spojují charakteristiky kultivovaného běhu s ekologickou efektivitou, maximální jízdní dynamikou.

Řadové čtyřválce reprezentují modely SLK 200 BlueEFFICIENCY a SLK 250 BlueEFFICIENCY s 135, respektive 150 kW a spotřebou těsně nad 6l/100 km. SLK 350 BlueEFFICIENCY s motorem V6 dodává výkon 225 kW. Vrcholným provedením je SLK 55 AMG s 5,5litrovým motorem V5 o výkonu 310 kW. I u něj je však spotřeba příkladná díky systému vypínání válců.

Radost z jízdy můžete nyní prožívat i v modelu SLK 250 CDI BlueEFFICIENC se vznětovým motorem. Výkonné, rychlé a přesto hospodárné a ekologické – takové jsou hlavní charakteristiky jedinečného vznětového motoru s objemem válců 2,1 litru a se dvoustupňovým turbodmychadlem a výkonem 150 kW. To vše při spotřebě pod 5 litrů na 100 km.

Vedle šestistupňového manuálu je v nabídce i samočinná převodovka 7G-TRONIC PLUS. Nižší spotřeba paliva i díky funkci ECO start/stop a téměř nepostřehnutelné změny sedmi rychlostních stupňů přispívají k pohodlnému cestování třídou SLK. Sportovní model AMG je spojen se skříní AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC. K dispozici je možnost výběru sportovního adaptivního podvozku s výběrem režimů.

Samozřejmostí je přítomnost řady bezpečnostních a asistenčních systémů. Systém regulace bezpečného odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat stanovenou časovou vzdálenost od vozidla vpředu při jízdě rychlostí 0 až 200 km/h. Při nouzovém brždění asistent BAS PLUS Brake Assist zvyšuje tlak v systému brzd a tím zkracuje brzdnou dráhu.  Je-li zjištěno hrozící nebezpečí srážky a řidič včas nezačne brzdit, brzdový systém PRE-SAFE vydá viditelný a slyšitelný signál, pokud řidič na toto varování nereaguje, aktivuje se nezávislé brždění.

Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST. Parkovací systém PARKTRONIC včetně systému Parking Guidance pomáhá řidiči s hledáním parkovacího místa a usnadňuje parkování vydáváním konkrétních pokynů pro řízení.

Skvělá zábava je standardní součástí roadsteru třídy SLK. Už standardní systém AUDIO 20 CD s 5,5“ displejem obsahuje vše potřebné pro kvalitní hudební produkci a lze jej rozšířit o navigaci Becker MAP PILOT.

Příplatkový systém COMAND ONLINE s 7palcovou obrazovkou kombinuje internetový prohlížeč a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro nejvyšší zážitek z hudební produkce třída SLK nabízí deset 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7  s výkonem 500 wattů.