Hoffmann&Žižák

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Třída E vás okamžitě upoutá svými nápadnými zvýrazněnými tvary vyjadřující silné a dynamické přednosti vozu a jeho moderní techniku. Nesmí chybět pro třídu E typické dvojité světlomety, nyní s elegantním a sportovním designem a LED prvky.

Interiér třídy je dynamický i stylový. Nabízí mnoho luxusních detailů a komfortních funkcí, pokročilé multimediální systémy a špičkovou hudební reprodukci. Individualizaci celého interiéru se meze nekladou.

Široká paleta vznětových i zážehových motorů poskytuje maximální sílu a agilitu při nejvyšším jízdním komfortu a s minimální spotřebou. Ať už Vás žene vpřed ambice sportovní jízdy anebo díky své profesi jezdíte na dlouhé vzdálenosti, třída E má model přesně pro vás.K dispozici je také náhon na všechna kol 4MATIC, hybridní verze BlueTEC HYBRID a sportovní model E 63 AMG s výkonem přes 400 kW.

Přední část nové třídy E je plynulá, s klínovým tvarem kapoty přecházející do okolí chladiče a je vybavena nově navrženými čelními světlomety, pro třídu E typicky zdvojenými. Standardní LED světlomety spojují estetiku a bezpečnost. A expresivní design křídla předních nárazníků poskytují diskrétně sportovní nízkou siluetu.

Podíváte-li se z boku, linie směrem k zádi stoupají, což zdůrazňuje charakteristická linie zadních dveří, takže vozidlo pozorovatele ihned uchvátí dynamickým impulzem směrem vpřed. Dlouhý rozvor kol a krátké přesahy vytváří typické proporce sedanu.

Horizontálně rozdělená zadní světla a černé vložky v kompaktním zadním nárazníku dynamicky zdůrazňují šířku vozidla. Zadní světla jsou vybavena technologií LED, zčásti i LED optickými vlákny. To umožňuje různou intenzitu osvětlení podle požadavků dotčených osvětlovacích funkcí.

Výbavová linie ELEGANCE zdůrazňuje elegantní stránku sedanu třídy E. Pozornost na exteriéru upoutají zejména vysoce lesklé chromové prvky. Úžasný dojem vzbuzuje harmonicky navržený interiér s luxusním látkovým čalouněním, kvalitní ozdobnou výplní z vysoce lesklého tmavě hnědého ořechu.

Linie AVANTGARDE propůjčuje třídě E obzvláště sportovního ducha. Pravoúhlá koncovka výfuku z leštěné nerezové oceli zapuštěná do zadního nárazníku a čelní strana s centrálně umístěnou hvězdou na mřížce chladiče a rovněž sportovní design křídel s černou mřížkou s diamantovým vzorem na sacích otvorech jí dodává dynamický a charakteristický vzhled. K nim ladí mnoho hliníkových prvků lemování, které propůjčují aktivní a sportovní výraz interiéru.

Pro nejkvalitnější materiály a dotek elegance je pro interiér k dispozici sada EXCLUSIVE. Pro pocit individuality nabízí kolekce designo komplexní sadu vybavení pro všechny varianty třídy E: s jedinečnými barevnými úpravami, exkluzivním čalouněním a rafinovanou nadstandardní výbavou můžete vaše vozidlo proměnit ve svůj domov.

Chcete-li vyzvednout sportovní charakter a dynamický výkon svého sedanu třídy E, pomocí sportovní sady AMG zdůrazníte sportovní tvary, zatímco doplňky z AMG Performance Studio poskytují celou řadu možností, jak ještě zvýšit dynamický charakter modelu AMG. Pro maximální dynamický zážitek je zde model E 63 AMG. Tento výjimečný vůz se ze všech úhlů pohledu prezentuje jako model nekompromisně orientovaný na výkon a upoutává svými skvěle sladěnými inovativními designovými prvky jako speciální kola, široce vykrojené nárazníky, nástavce prahů, spoilery, zadní difuzory či výrazné koncovky výfuků.

Třída E nabízí široký výběr zážehových i vznětových motorů, převodovek, pohonů a podvozků vhodných pro jakýkoliv jízdní styl a preference.

Nabídka dieselových jednotek začíná u řadových čtyřválcových jednotek s technologií vysokotlakého (2000 barů) vstřikování nafty Common rail a úspornými postupy BlueEFFICIENCY. Jednotky E 200/220/250 CDI dodávají výkon 100/125/150 kW. Model E 220 CDI si v úsporné verzi BlueEFFICIENCY Edition vystačí s pouhými 4,5 litry nafty na 100 km. Šestiválcové motory E 300 BlueTEC a E 350 BlueTEC nabízí výkon 170, respektive 185 kW.

Pokud se rozhodnete pro benzínové varianty, E 200 a E250 s optimalizovaným řadovým čtyřválcovým motorem s objemem 2,0 litru vás udiví svým špičkovým výkonem 135/155 kW při velmi nízké spotřebě pod 6 l/100km. Šestiválcové zážehové motory BlueDIRECT díky dvojici turbodmychadel disponují vysokou mírou dynamické reakce a výkonem 185 kW (E 300) a 225 kW (E 350). E 500 s motorem BlueDIRECT poskytuje výkon 300 kW a maximální točivý moment 600 Nm. Vrcholem nabídky je sportovní verze E 63 AMG s 5,5litrovým bi-turbo AMG motorem o výkonu 410 kW, který lze ve verzi S model zvýšit ještě na 430 kW.

Pro třídu E lze zvolit i alternativní pohov v podobě hybridního modelu E 300 BlueTEC HYBRID s  výkonem 150 kW a spotřebou pouze 4,1l/100 km díky kombinace vznětového motoru a 20 kW elektromotoru.

Vedle šestistupňového manuálu je u vyšších motorizací ve standardu automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS poskytující nižší spotřeba paliva a prakticky neznatelné řazení. Model AMG je spojen se sportovní skříní AMG SPEEDSHIFT MCT a pružením AMG RIDE CONTROL. V nabídce je také systém vzduchového pružení AIRMATIC. Jednotky E 250 CDI, E 350 BlueTEC, E 300, E 350 a E 500 lze spojit s pohonem 4MATIC. Nově lze pohon všech kol objednat také u vrcholného modelu E 63 AMG.

Samozřejmostí je přítomnost řady bezpečnostních a asistenčních sytémů. Systém regulace bezpečného odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat stanovenou časovou vzdálenost od vozidla vpředu při jízdě rychlostí 0 až 200 km/h. Při nouzovém brždění asistent BAS PLUS Brake Assist zvyšuje tlak v systému brzd a tím zkracuje brzdnou dráhu.  Je-li zjištěno hrozící nebezpečí srážky a řidič včas nezačne brzdit, brzdový systém PRE-SAFE vydá viditelný a slyšitelný signál, pokud řidič na toto varování nereaguje, aktivuje se nezávislé brždění. Blind Spot Assist je schopen detekovat ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST

Pro maximálně pohodlné parkování se pro třídu E dodává aktivní parkovací systém PARKTRONIC s hledáním vhodného parkovacího místa a automatickým zajetím do mezery, kdy řidič ovládá pouze plynový a brzdový pedál. Vedle parkovacích senzorů je také k dispozici 360stupňový kamerový systém.

Nejvyšší pohodlí v sedadlech zajistí ventilovaná a vytápěná sedadla případně aktivní ortopedická sedadla. Ta disponují nezávislými adaptivními vzduchovými komorami a mohou být optimálně nastavena podle výšky konkrétní osoby. Bočnice sedadla se automaticky a dynamicky nastavují podle jízdní situace. Délku sedáku, bočnice a bederní opěrku lze pneumaticky upravit. Pohodlí dále zvyšuje dynamická masážní funkce v sedmi zónách. O nejvyšší klimatický komfort se stará automatická klimatizace THERMATIC nebo pokročilá THERMOTRONIC s volbou režimů klimatu.

Skvělá zábava je standardní součástí třídy E. Už standardní systém AUDIO 20 CD s 5,5“ displejem obsahuje vše potřebné pro kvalitní hudební produkci. Příplatkový systém COMAND Online s 7palcovou obrazovkou kombinuje internetové služby a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro vysoký zážitek z hudební produkce třída E nabízí čtrnáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7 s výkonem 610 wattů. Nejvyšší volbou je špičkový systém Bang & Olufsen BeoSound AMG s 14 vysoce výkonnými reproduktory, které společně se zesilovačem ICEpower a digitálním procesorem signálu poskytují výkon 1 200 W. Kombinují vynikající technologii s exkluzivním designem, aby byl prožitek z poslechu opravdu úchvatný.

Třídu E lze objednat i v nadstandardních variantách jako odolná bezpečná verze E-Guard nebo varianty pro taxi služby.