Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy GL

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Impozantní, prvotřídní, noblesní. Image nové třídy GL působí ohromujícím dojmem: dynamické maskulinní linie začínají na charakteristické masce chladiče, pokračují přes atleticky tvarované boky a končí v mohutné zádi. Dominantní vzhled nepřipouští žádné pochybnosti o tom, že tento automobil je pravým luxusním SUV.

Ušlechtilé materiály v interiéru a jejich excelentní zpracování lahodí Vašemu smyslu pro neobyčejné věci. A luxusní velkorysost vnitřního prostoru až pro sedm pasažérů vyvolává pocit suverenity.

Třída GL je poháněna dieselovým šestiválcem nebo benzínovými osmiválci včetně verze G 63 AMG s výkonem 410 kW. Pro rychlou, ale zároveň bezpečnou jízdu je připravena k použití celá škála inovativních technických pomocníků a bezpečnostních prvků.

Design nového vozu třídy GL je vyjádřením majestátu. Rozměrná maska chladiče a výrazné nasávací otvory podtrhují silný charakter vozu. S atletickými boky, mohutnou zádí a výraznými chromovanými prvky tvoří třída GL ohromující prezentaci. Toto je pravé luxusní SUV.

Interiér zapůsobí dokonale řešeným designem společně s prvotřídními materiály a pozorností věnovanou každému detailu, která je patrná úplně všude. Prostorově velkoryse řešená kabina vyvolává pocit luxusu a nadřazenosti.

Variabilní prostor, maximální objem zavazadlového prostoru 2300 litrů (se sklopenou 3. řadou sedadel) a třetí řada sedadel pro sedm osob činí z tohoto luxusního SUV vůz schopný zvládnout s nadhledem jakoukoliv situaci. Víko zavazadlového prostoru EASY-PACK lze otevírat a zavírat pouhým stisknutím tlačítka, třetí řadu sedadel jde elektrickým systémem EASY-ENTRY za příplatek také vybavit.

Za příplatek dodávané panoramatické střešní okno výrazně zvětšuje světlost a přívětivost interiéru. Skládá se z fixního panoramatického proskleného střešního okna nad 2. a 3. řadou sedadel a z elektricky ovládaného proskleného posuvného okna a díky velké prosklené ploše umožňuje vynikající viditelnost.

Za účelem dalšího snížení spotřeby a emisí je pro novou řadu GL k dispozici optimalizovaný a výkonnější vznětový motor V6 GL 350 BlueTEC 4MATIC s přímým vstřikováním Common Rail třetí generace, technologií BlueTEC, funkcí ECO start-stop a turbodmychadlem s proměnlivou geometrií lopatek a bezúdržbovým filtrem pevných části. Díky tomu splňuje požadavky emisní normy Euro 6. Při výkonu 190 kW si vystačí pouze s 7,4l/100 km.

Nový 8válcový benzínový motor o zdvihovém objemu 4,7 litru v modelu GL 500 4MATIC BlueEFFICIENCY dodává výkon 320 kW. AMG V8 biturbo modelu GL 63 AMG kombinovaný se 7stupňovou automatickou převodovkou AMG SPEEDSHIFT PLUS je charakteristický nepřekonatelnou dynamikou a výjimečným výkonem 410 kW.

Odpružení pro novou řadu GL bylo navrženo tak, aby poskytovalo vysokou úroveň dynamiky a jízdního pohodlí při jízdě po silnici a současně, ve spojení se systémem 4MATIC, správné předpoklady pro použití vozu v terénu. Vzduchové odpružení AIRMATIC zajišťuje jízdní pohodlí a dynamiku na nejvyšší úrovni. Systém vzduchového odpružení funguje v kombinaci s plně automatizovaným tlumením, které se neustále přizpůsobuje jízdní situaci a zajišťuje vynikající parametry hluku a omezuje rázy od kol, i když je cesta nerovná. Světlou výšku vozidla lze podle potřeby zvýšit pouhým stiskem tlačítka.

Systém 4MATIC je aktivní nepřetržitě, a dokáže tedy reagovat prakticky okamžitě i v nepříznivých povětrnostních podmínkách, jako je déšť, náledí nebo sníh. Pohon všech kol funguje na bázi dvoustupňové redukční převodovky se sestupným poměrem a v kombinaci s výkonnými motory a samočinnou převodovkou zajišťuje vynikající dynamiku. Za příplatek dodávaná sada ON&OFFROAD umožňuje řidiči snazší ovládání vozidla jak na zpevněném povrchu, tak i mimo něj. Řidič pomocí otočného spínače volí ze šesti přednastavených jízdních programů. Ty modifikují konfiguraci vozidla tak, aby bylo dosaženo maximálně efektivního chování v dané jízdní situaci při dané charakteristice povrchu.

Samozřejmostí je přítomnost řady bezpečnostních a asistenčních systémů. Systém ACTIVE CURVE SYSTEM redukuje úhel náklonu vozidla při zatáčení nebo jízdě v terénu pomocí aktivních stabilizátorů náklonu. Systém Crosswind Assist stabilizuje směr jízdy vozidla při silných bočních poryvech větru.

Systém regulace bezpečného odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat stanovenou časovou vzdálenost od vozidla vpředu při jízdě rychlostí 0 až 200 km/h. Při nouzovém brždění asistent BAS PLUS Brake Assist zvyšuje tlak v systému brzd a tím zkracuje brzdnou dráhu.  Je-li zjištěno hrozící nebezpečí srážky a řidič včas nezačne brzdit, brzdový systém PRE-SAFE vydá viditelný a slyšitelný signál, pokud řidič na toto varování nereaguje, aktivuje se nezávislé brždění.

Blind Spot Assist je schopen detekovat ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST

Parkovací systém PARKTRONIC včetně systému Parking Guidance a příplatkové zadní kamery či 360° kamery s pohledem z ptačí perspektivy pomáhá řidiči s hledáním parkovacího místa a usnadňuje parkování vydáváním konkrétních pokynů pro řízení. Asistent nočního vidění Plus výrazně zlepšuje viditelnost za tmy a při oslnění vozidly jedoucími v protisměru. Systém dokáže automaticky rozpoznat chodce nebo zvířata a zvýraznit je na displeji.

Skvělý přístup k multimédiím je samozřejmostí ve třídě GL. Už standardní systém AUDIO 20 CD s 5,5“ displejem obsahuje vše potřebné pro kvalitní hudební produkci a lze jej rozšířit o navigaci Becker MAP PILOT.

Příplatkový systém COMAND Online s 7palcovou obrazovkou kombinuje internetový prohlížeč a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Zábavní systém pro zadní řadu sedadel sestává z DVD přehrávače, dvou obrazovek s úhlopříčkou 20,3 cm zabudovaných do předních opěrek hlavy, dvou sad bezdrátových sluchátek a dálkového ovládání. Drátové připojení navíc umožňuje zapojení herní konzole.

Pro zážitek z hudební produkce třída GL nabízí čtrnáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7 s výkonem 830 wattů. Nejvyšší volbou je špičkový systém Bang & Olufsen BeoSound AMG s 14 vysoce výkonnými reproduktory o výkonu 1200 W. Kombinují vynikající technologii s exkluzivním designem, aby byl prožitek z poslechu opravdu úchvatný.

Doporučené vozy skladem

 • Mercedes-Benz
  GLA 220 CDI 4MATIC

  695 750 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  GLE 350d 4MATIC AMG

  1 716 990 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  GLE 350 d 4M

  2 207 900 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  GLE 350 d 4M kupé

  2 228 473 Kč s DPH