Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy GLK

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Nezaměnitelný design třídy GLK se zakládá na výrazných tvarech opouštějících tradiční vzhledové konvence. Hranaté designové prvky modelu jej jasně odlišují od konkurence. LED světlomety jsou umístěny na energické přídi a i příkré zádi.

Krátké přesahy karoserie, dobrá světlá výška a stálý pohon všech kol 4MATIC spolu s moderními výkonnými a úspornými motory činí z třídy GLK specialistu jak pro silnici, tak terén.

Interiér vozu klade důraz na kvalitu, charakter a konektivitu a disponuje pokročilými multimediálními systémy. Klidnou jízdu zajistí široká škála bezpečnostních a asistenčních systémů.

Hranatý design třídu GLK výrazně odlišuje od davu a dodává ji statný, svalnatý vzhled. Agresivní čelní maska s impozantní mřížkou chladiče a výrazná přední LED světla propůjčují třídě GLK nezaměnitelný vzhled, a to i z dálky. Robustní nárazník, velké koncové LED svítilny a integrovaný střešní spojler jsou výraznými znaky inovativního SUV.

Exteriér lze vkusně doplnit o chromovou sadu, dynamičtější vzhled poskytuje sportovní exteriérový a interiérový paket, nejagresivnější styling dostanete ve sportovním exteriérovém paketu AMG. S programem Designo lze vnějšek i vnitřek detailně přizpůsobit individuálnímu vkusu s použitím exkluzivních materiálů a barev čalounění, dekorů a laku.

Interiér je svou všestranností vhodný do městské džungle i mimo vozovku. Širokému interiéru dominuje přístrojová deska s výrazným lemem nad budíky a centrálním displejem, ušlechtilé ozdobné prvky a standardně dodávaný multifunkční volant v kůži Nappa.

Příplatková posuvná panoramatická střecha s optimalizovaným deflektorem větru a velkými skleněnými panely poskytuje optimální výhled a světelné podmínky a bohatší pocit prostoru na všech sedadlech.

Všechny motory třídy GLK jsou vybaveny souborem opatření ke snižování spotřeby BlueEFFICIENCY. Díky nim i off-road může jezdit za 5,6 litrů na 100 km, jak je to v případě GLK 200/220 CDI BlueEFFICIENCY se vznětovým čtyřválcem o výkonu 105/125 kW. Stejný moderní motor využívá i GLK 250 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY, je však naladěn na 150 kW. Vrcholnou dieselovou motorizací je GLK 350 CDI 4MATIC s třílitrovou V6 jednotkou s výkonem 170 kW.

Benzínové varianty začínají na čtyřválcových GLK 200 a GLK 250 o výkonu 135 a 155 kW, nejvyšším modelem je GLK 350 4MATIC BlueEFFICIENCY s motorem V6 o výkonu 225 kW, dodávající vozu velmi sportovní vlastnosti.

GLK 200/220 CDI BlueEFFICIENCY s pohonem zadních kol disponují šestistupňovou ručně řazenou převodovkou v základní výbavě, ostatní modely jsou spojeny se sedmistupňovou samočinnou převodovkou 7G-TRONIC PLUS s funkcí ECO start/stop.

Třída GLK nabízí zvláštní dávku potěšení z jízdy jako standard díky odpružení AGILITY CONTROL se systémem selektivního pérování. Tento systém automaticky přizpůsobuje útlumovou charakteristiku tak, aby odpovídalo aktuálním jízdním podmínkám podle požadavků.

Systém 4MATIC distribuuje výkon a točivý moment vždy podle potřeby, a to na silnici i v terénu. Díky jízdnímu programu Offroad se zvýšeným podvozkem o 30 mm se stává i těžce dostupný terén lehce sjízdným. Stisknutím tlačítka se nastaví trakční vlastnosti vozidla přizpůsobené terénu, jež vyvolají cílené změny v pohonu motoru a převodovky. Kromě toho se přizpůsobuje i ABS a ESP, zatímco regulace rychlosti při jízdě z kopce DSR (Downhill Speed Regulation), který je součástí příplatkové výbavy, se postará o konstantně nízkou rychlost ve fyzikálně možném rozmezí při jízdě z příkrého svahu.

Parkovací sada s funkcí PARKTRONIC a aktivním parkovacím asistentem, která je součástí příplatkové výbavy, Vás podporuje při hledání místa k zaparkování, při samotném parkování, a zabraňuje tak případnému vzniku škod. Zpětná kamera Vám pomáhá při parkování. Kamera 360° Vám naproti tomu poskytuje zobrazení z ptačí perspektivy na centrálním displeji.

Radarem podporovaný tempomat s regulací odstupu DISTRONIC PLUS je součástí Sady jízdních asistentů Plus. Stejně jako aktivní asistent kontroly mrtvého úhlu a aktivní asistent jízdy v pruzích. Oba systémy Vás dokážou varovat při neúmyslné a nebezpečné změně jízdního pruhu a v případě potřeby přibrzdit jednotlivá kola. S funkcí PRE-SAFE® disponuje nová řada GLK bezpečnostním systémem, který dokáže rozpoznat možné nebezpečné situace, a zahájit tak preventivní bezpečnostní opatření pro všechny cestující. Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST dává pozor na řidiče.

Třída GLK je vybavena dvoustupňovými airbagy řidiče a spolujezdce, bočními a pánevními airbagy vpředu, kolenním airbagem řidiče, okenním airbagy a bočním airbagy vzadu za příplatek a aktivními opěrkami hlavy NECK-PRO vpředu.

Skvělý přístup k multimédiím je samozřejmostí ve třídě GLK. Už standardní systém AUDIO 20 CD s 5,5“ displejem obsahuje vše potřebné pro kvalitní hudební produkci a lze jej rozšířit o navigaci ve verzi AUDIO 50 APS.

Příplatkový systém COMAND Online kombinuje internetový prohlížeč a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro zážitek z hudební produkce třída GLK nabízí dvanáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7 s výkonem 510 wattů.

Doporučené vozy skladem

 • Mercedes-Benz
  GLA 220 CDI 4MATIC

  695 750 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  GLE 350d 4MATIC AMG

  1 716 990 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  GLE 350 d 4M

  2 207 900 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  GLE 350 d 4M kupé

  2 228 473 Kč s DPH